PostHeaderIcon Wigilia w szkole

PostHeaderIcon Idą Święta

Dzieląc się z Państwem radością zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, składamy najserdeczniejsze życzenia.
Niech czas spędzony w gronie bliskich da Wam siły do pokonywania codziennych trudności, napełni ciepłem wzajemnej życzliwości i zrozumienia,
a w Tajemnicy Narodzenia Pana przeniesie odkrycie nowego żaru wiary, niegasnącej nadziei i prawdziwej miłości. Wszak te dary niesie ze sobą Dziecina, która z pełną ufnością przychodzi właśnie na świat, by głosić Dobrą Nowinę i blaskiem swym opromienić wszystkie dni nadchodzącego Nowego 2017 Roku.
 
Dyrektor i pracownicy Społecznego Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. Konfederatów Barskich w Rogach
 

PostHeaderIcon Wyjazd na łyżwy do Sanoka

W dniu 1 grudnia uczniowie naszego gimnazjum mieli okazję pojeździć na lyżwach na lodowisku w Sanoku. Było miło i wesoło. Opiekunami byli  Panowie Łukasz Aszklar i Łukasz Dołęgowski.
 

PostHeaderIcon Pomoc na budowę kościoła w Ekwadorze

W naszym gimnazjum przeprowadzono zbiórkę makulatury w ramach pomocy na budowę kościoła w Ekwadorze. Łącznie zebrano 630 kg, z tego:
- kl. I - 252 kg, kl. III - 252 kg, kl. II a - 62 kg i kl. II b - 64 kg.
Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy !
 
 

PostHeaderIcon Dlaczego musiał odejść ?

Z głębogim żalem żegnamy księdza Ryszarda Strzępka - proboszcza naszej parafii, długoletniego nauczyciela religii w naszym gimnazjum.
Niech spoczywa w spokoju.
Dyrektor, nauczyciele i uczniowie gimnazjum.
 

PostHeaderIcon Wizyta Ks. Biskupa Stanisława Jamrozka w gimnazjum

PostHeaderIcon Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2016/2017

Rok szkolny 2016//2017 uczniowie wraz z nauczycielami rozpoczęli Mszą Św., którą odprawił nowy katecheta ks. Piotr Piskorz. Następnie na spotkaniu uczniów z wychowawcami omówiono najważniejsze sprawy dotyczące nowego roku szkolnego.
Powodzenia !!!
 

PostHeaderIcon Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Uczniowie wyróżnieni:
kl. Ia - Amelia Akslar. Patrycja Kędzior, Julia Kwiatkowska, Aleksandra Michalczyk, Anna Staroń;
kl. Ib - Piotr Murdzek, Katarzyna Karaś, Jakub Paszek;
kl. II - Jagoda Główczyk, Marzena Rygiel, Bartłomiej Węgrzyn;
kl. IIIa - Wiktor Zając, Paweł Drobek, Paweł Knap, Jakub Paszek, Dominika Bystrzycka;
kl. IIIb - Marlena Parylak, Bartosz Mercik, Joanna Pelczar, Diana Sierpińska, Daniel Groblewski.
 
 Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

PostHeaderIcon Społeczne Gimnazjum im. Konfederatów Barskich najlepszą szkołą w Gminie Miejsce Piastowe trzeci raz z rzędu

W dniu 23 czerwca 2016 r. w szkole w Miejscu Piastowym odbyła się gala wręczenia dyplomów, pucharów oraz nagród książkowych w ramach "Promocji Gminy Miejsce Piastowe poprzez osiągnięcia w dziedzinie nauki, kultury i sportu". Z naszego Gimnazjum wyróżnieni zostali uczniowie: Paweł Drobek, Paweł Knap i Jakub Paszek, a Wiktor Zając otrzymał Medal Markiwiczowski dla najlepszego ucznia w gminie. Wyróżnieni zostali również nasi nauczyiele: Panowie Witold Turowski, Łukasz Litwin i Łukasz Dołęgowski, a najlepszm nauczycielem w gminie została Pani Anna Prajzner otrzymując Medal Markiwiczowski.
Tytuł "Najlepszej szkoły gimnazjalnej w Gmine Miejsce Piastowe"otrzymało po raz trzeci z rzędu Społeczne Gimnazjum im. Kofederatów Barskich w Rogach i z rąk Wójta Gminy Miejsce Piastowe Pana Marka Klary Puchar odebrał Dyrektor Jan Dołęgowski. Puchar pozostaje w szkole na stałe.
Dziękuję wszyskim - uczniom, nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji oraz rodzicom, a także członkom Stowarzyszenia "Przyjazna Szkoła" w Rogach na czele z Panią Prezes Marią Glazer, za trud poniesiony w "walce" o ten puchar.
Jesze raz dziękuję i gratuluję !!!
 

PostHeaderIcon "Dzień Patrona" w naszym Gimnazjum

8 czerwca minęła trzecia rocznica nadania imienia naszemu gimnazjum- Konfederatów Barskich. W związku z tym wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami gimnazjum przeszli pod Pomnik Konfederatów Barskich w Rogach i tam uczcili poległych żołnierzy, przedstawiając krótką część artystyczną.
 

PostHeaderIcon Tytuł "Szkoły przyjaznej uzdolnionym uczniom" dla naszego Gimnazjum

W dniu 8 czerwca 2016 r. w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie odbyło się podsumowanie  roku szkolnego 2015/2016. Wielki sukces odniosło nasze gimnazjum. Z rąk Pani Wojewody Podkarpackiego oraz Pani Kurator Oświaty w Rzeszowie, Dyrektor Jan Dołęgowski otrzymał certyfikat , który Społecznemu Gimnazjum im. Konfederatów Barskich w Rogach nadaje tytuł "SZKOŁY PRZYJAZNEJ UTALENTOWANYM UCZNIOM".

Jest to największe wyróżnienie w 13-letniej historii Gimnazjum. Gratulujemy Dyrektorowi, nauczycielom oraz uczniom i ich rodzicom !!!
 

PostHeaderIcon Pokaz kulinarny uczniów kl. II

Smacznego !
 

PostHeaderIcon Egzamin gimnazjalny 2016

W poniedziałek, 18 kwietnia 2016 r. rozpoczęły się egzaminy końcowe dla uczniów klasy trzeciej gimnazjum.
W pierwszym dniu uczniowie piszą z historii i języka polskiego,we wtorek z przedmiotów przyrodniczych i matematyki oraz w środę z języka angielskiego.
Życzymy wszyskim 100 % poprawnych odpowiedzi !!! Powodzenia!!!
Wyniki: 17 czerwca 2016 r.
 

PostHeaderIcon "Jasełka" na "Opłatku" w Rogach

Na zorganizowanym "Opłatku" w Domu Ludowym w Rogach, młodzież naszego gimnazjum przedstawiła "Jasełka". Było to wspaniałe przeżycie dla mieszkańców Rogów. Przedstawienie przygotowała P. Józefa Knap i P. Magdalena Michalczyk. Uczniom i nauczycielom bardzo serdecznie dziękujemy!
 

PostHeaderIcon "Szlachetna paczka" - akcja gimnazjalistów

Młodzież oraz nauczyciele i inni pracownicy gimnazjum wspólnie ze szkołą podstawową zorganizowali akcję "Szlachetna paczka". Zbierane są produkty żywnościowe /herbata, cukier, mąka, olej, ryż/ oraz środki czystości /proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/. Z zebranych pieniędzy /217,47 zł/ zakupiono buty /kozaki/ dla dziwczynki, pościel, ręczniki. Paczka przeznaczona jest dla małżeństwa z trójką dzieci - Mateusz (13 lat), Konrad (11 lat) i Dominika (9 lat). We wrześniu br. roku najmłodszy syn przeszedł przeszczep serca, a ojciec jest na chorobowym z powodu zakrzepicy żył. Rodzina utrzymuje się z zasiłków z GOPS-u. Pomoc w postaci "Szlachetnej paczki" będzie dla nich wspaniałym prezentem na nadchodzące Święta, a dla nas okazją zrobienia dobrego uczynku. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!
 

PostHeaderIcon Święto Niepodległości

W dniu 13 listopada uczniowie naszego gimnazjum przemaszerowali pod pomnik Konfederatów Barskich, gdzie przedstawiono krótką inscenizację przybliżającą rocznicę odzyskania niepodlegóści przez Polskę. Na kopniec zapalono znicze i odśpiewano hymn Polski.
 

PostHeaderIcon Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

1 września 2015 r. o godz.8.00 Mszą Św rozpoczęto nowy 2015/2016 rok szkolny. Po zakończeniu mszy wszyscy przeszli do szkoły, gdzie Dyrektor wszystkich serdecznie powitał, a szczególnie 35 pierwszoklasistów. Po kilku słowach powitania Dyrektor życzył wszystkim sukcesów oraz samych przyjemnych dni spędzonych w szkole. Powodzenia!!!
 

PostHeaderIcon Święto Patrona Gminy Miejsce Piastowe

W dniu 12 lipca w Kościele Parafialnym w  Głowience odbyła się Msza Święta w intencji Gminy Miejsce Piastowe.   Udział wzięły poczty sztandarowe wszystkich szkół i straży pożarnych. W uroczystości uczestniczył również sztandar naszego gimnazjum, którego niósł Wiktor Zając w asyście Oliwi Ekiert i Diany Sierpińskiej.
 

PostHeaderIcon Zakończenie roku szkolnego 2014-2015

Wyróżnieni uczniowie:
kl. I - Marzena Rygiel, Jagoda Główczyk, Bartłomiej Węgrzyn, Maciej Wdowiarz;
kl. II a - Wiktor Zając, Paweł Drobek, Paweł Knap;
kl. II b - Marlena Parylak;
kl. III a - Zuzanna Węgrzyn, Barbara Skwara, Aleksandra Jurczak;
kl. III b - Aleksandra Zima, Wiktoria Drozd, Sandra Murdzek, Natalia Wdowiarz, Anna Wdowiarz, Natalia Ekiert, Maciej Kucharski.
Gratulujemy!!!
 

PostHeaderIcon Jesteśmy po prostu najlepsi!!!

25 czerwca 2015 r. w Domu Ludowym we Wrocance Wójt Gminy Miejsce Piastowe wręczył dyplomy oraz nagrody dla najlepszych uczniów i nauczycieli z terenu naszej gminy. Z naszego gimnazjum wyróżnieni zostali następujący uczniowie: Aleksandra Zima, Zuzanna Węgrzyn, Sandra Murdzek, Wiktoria Drozd, Natalia Wdowiarz, Barbara Skwara i Wiktor Zając oraz drużyna chłopców w piłce nożnej z klasy I i II. Wśród nauczycieli wyróżnienia otrzymali: Joanna Turowska, Anna Dołęgowska, Łukasz Litwin i Łukasz Aszklar. Najlepszą szkołą w gminie zostało Społeczne Gimnazjum im. Konfederatów Barskich w Rogach i po raz drugi Dyrektor Jan Dołęgowski odebrał Puchar Wójta Gminy Miejsce Piastowe dla najlepszej szkoły w gminie. Gratulacje dla całej społeczności szkolnej!!!