PostHeaderIcon NARODOWE CZYTANIE 2017

21 września 2017 r. nasi gimnazjaliści wraz z uczniami VII klasy Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Rogach wzięli udział w akcji propagującej znajomość literatury narodowej-  Narodowe Czytanie. Zapoczatkowana została ona  przez Bronisława Komorowskiego. Pomysłodawcy pragnęli, by literatura polska była nie tylko przedmiotem nauczania, ale  także była obecna w życiu. Tak więc, począwszy od 2012 roku, fragmenty różnych dzieł: m. in.  Pana Tadeusza, Trylogii, Lalki, Quo vadis odczytywane były publicznie, także w środkach masowego przekazu. W tym roku czytaliśmy  Wesele Stanisława Wyspiańskiego. Dla uczniów czytali: pani Patrycja Buczek- Glazer, ks. Potr Piskorz, pani  Małgorzta Borowska- dyrektor szkoły podstawowej, pani Agnieszka Rygiel- Guzylak- bibliotekarz filii Biblioteki Publicznej, pan Szymon Michna- redaktor Piastuna, pani  Bożena Drobek i gimnazjaliści z klasy III b. Spotkanie poprowadziła pani Magdalena Michalczyk.