PostHeaderIcon Autorskie spotkanie

11 maja 2017 r. uczniowie kl. I wzięli udział w niecodziennej lekcji języka polskiego-niecodziennej, gdyż odbyła się ona w Bibliotece Publicznej w Rogach, a poprowadziła ją pani bibliotekarka Agnieszka Guzylak. Gościem honorowym była pani Teresa Drozd, autorka  " Rogowskich pogaduch, czyli słownika rogowsko-polskiego". Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali opowieści  pani Teresy, bardzo dobrze poradzili sobie również z czytaniem i tłumaczeniem tekstów zaczerpniętych ze słownika. Wiele radości sprawiło im rozszyfrowywanie nazw np. narzędzi.
"Mowa Ojców to nasza tożsamość"...Takimi słowy żegnała gimnazjalistów pani Drozd, podkreślając, że gwary nie powinni się wstydzić, wręcz przeciwnie,na stałe powinna zagościć  w ich sercach. Z niecierpliwością czekamy więc na drugi tom...