PostHeaderIcon WESOŁYCH ŚWIĄT!

Zdrowych, spokojnych, radosnych Świąt Wielkiej Nocy, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Wiosennego nastroju        i serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół, wesołego " Alleluja" oraż wytchnienia od codziennych trosk.
 
                                                                                          Dyrekcja, Pracownicy i Uczniowie
Społecznego  Gimnazjum z Oddziłami Dwujęzycznymi im. Konfederatów Barskich w Rogach

PostHeaderIcon Sukcesów ciąg dalszy...

 W końcu doczekaliśmy się oficjalnych wyników konkursów przedmiotowych. Po raz kolejny mamy się z czego cieszyć, bowiem dwie uczennice naszej szkoły zostały finalistkami na szczeblu wojewódzkim : Julia Kwiatkowska             z chemii, natomiast Zuzanna Zima  z języka angielskiego. Z całego serca gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

PostHeaderIcon Gratulujemy!!!

 Z ogromną niecierpliwością czekaliśmy na wyniki konkursów przedmiotowych. okazało się, że nie na darmo, bowiem dwie uczennice naszego gimnazjum dostały się do wojewódzkiego etapu konkursów przedmiotowych. Serdecznie gratulujemy Julii Kwiatkowskiej, która przeszła do III etapu konkursu z chemii i Zuzannie Zimie- uczestniczce III etapu konkursu z języka angielskiego. Obie dziewczyny są uczennicami klasy IIIa. Gratulujemy!!!

PostHeaderIcon Spotkanie z podróżnikiem

 3 stycznia 2018 r. nasi gimnazjaliści spotkali się z przedstawicielem grupy Trzask. Podróznik przez dwie godziny bardzo ciekawie opowiadał o Indiach. Teraz już wszyscy wiedzą, skąd wzięło sie powiedzenie " święta krowa", natomiast nikt z obecnych na spotkaniu nie chcialby umyć się w wodach Gangesu...Gimnazjalistom  przypadły do gustu indyjskie stroje, niektórzy nawet mogli je przymierzyć.

PostHeaderIcon Święta, święta...

"Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy..."

22 grudnia 2017 r. świąteczny nastrój zawitał do naszego gimnazjum. Pan Dyrektor Łukasz Dołęgowski życzył wszystkim wesołych świąt, po czym uczniowie spotkali się w klasowym gronie, by przy dźwięku kolęd, w kameralnej atmosferze złożyć sobie życzenia i zasiąść przy wigilijnym stole. Nie zabrakło też czasu na odwiedziny przyjaciół z innych klas. Po zakończeniu spotkania, wszyscy uśmiechnięci i w doskonałych nastrojach, udali się na wyczekiwaną przerwę świąteczną.

 

PostHeaderIcon Kolejne zwycięstwo!

 15 grudnia 2017 r. w naszej szkole odbyły się Gminne Zawody w Piłce Ręcznej Chłopców. W szranki stanęły cztery drużyny: uczniowie szkoly podstawowej i gimnazjum z Rogów, uczniowie z Miejsca Piastowego i Targowisk. Ostatecznie na  I miejscu uplasowali się nasi gimnazjaliści, zdobywając tym samym awans. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

PostHeaderIcon Sukcesy, sukcesy...

 26 października 2017 r. w Iwli odbyły się Drużynowe Igrzyska Szachowe Dzieci i Młodzieży Szkolnej Powiatu Krośnieńskiego Ziemskiego. Drużyna naszego gimnazjum w składzie: Rafał Kiołtyka, Karol Uliasz i Arkadiusz Kucza zajęła I miejsce. Chłopcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

PostHeaderIcon Pamiętamy

 Wspominamy ś.p. dyrektora Jana Dołęgowskiego.

Image

 

Image

PostHeaderIcon Zwycięstwo!!!

28  września 2017 r. chłopcy z naszej szkoły wzięli udział w IX Gminnym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora GOK Miejsce Piastowe. W kategorii gimnazjum walczyło sześć drużyn. W finale spotkali się uczniowie z Rogów i Targowisk. Nasza drużyna pokonała przeciwnika 3:0, zdobywając tym samym I miejsce. Chłopcom z całego serca gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Image

PostHeaderIcon NARODOWE CZYTANIE 2017

 21 września 2017 r. nasi gimnazjaliści wraz z uczniami VII klasy Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Rogach wzięli udział w akcji propagującej znajomość literatury narodowej-  Narodowe Czytanie. Zapoczatkowana została ona  przez Bronisława Komorowskiego. Pomysłodawcy pragnęli, by literatura polska była nie tylko przedmiotem nauczania, ale  także była obecna w życiu. Tak więc, począwszy od 2012 roku, fragmenty różnych dzieł: m. in.  Pana Tadeusza, Trylogii, Lalki, Quo vadis odczytywane były publicznie, także w środkach masowego przekazu. W tym roku czytaliśmy  Wesele Stanisława Wyspiańskiego. Dla uczniów czytali: pani Patrycja Buczek- Glazer, ks. Potr Piskorz, pani  Małgorzta Borowska- dyrektor szkoły podstawowej, pani Agnieszka Rygiel- Guzylak- bibliotekarz filii Biblioteki Publicznej, pan Szymon Michna- redaktor Piastuna, pani  Bożena Drobek i gimnazjaliści z klasy III b. Spotkanie poprowadziła pani Magdalena Michalczyk. 

PostHeaderIcon Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

Dość nietypowo, w poniedziałek  4 września 2017 roku, rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Po mszy świętej wszyscy członkowie naszej gimnazjalnej społeczności, ze sztandarem na czele, udali się do szkoły. " Miej odwagę być mądrym..." takimi słowami przywitał zgromadzonych  pan dyrektor Łukasz Dołęgowski, życząc wszystkim: uczniom i nauczycielom wytrwałości i sukcesów w zdobywaniu wiedzy.
Naukę w naszej szkole rozpoczęło 56 uczniów: 21 uczniów klasy II i  35 uczniów klas III. 

PostHeaderIcon Czas na podsumowanie...

 Dobiegł końca kolejny rok szkolny, rok bardzo trudny dla całej naszej społeczności, bowiem przyszło nam na zawsze rozstać się z ludźmi, którzy byli dla nas bardzo ważni: w październiku 2016 r. pożegnaliśmy ś.p. ks. Ryszarda Strzępka, a 6 lutego 2017 r. do Pana odszedł Jan Dołęgowski, który zarządzał naszą szkołą od początków jej istnienia…

Mimo tych trudnych chwil wszyscy- zarówno uczniowie, jak i nauczyciele nie poddali się. Codziennie pracowali na sukces naszej wspólnoty… Po raz kolejny się udało. Trzecioklasiści uzyskali wysokie wyniki z egzaminów gimnazjalnych ( wyższe o kilka procent od średniej gminy), poza tym kilkoro naszych uczniów zostało wyróżnionych 22 czerwca 2017 r. przez Wójta Gminy Miejsce Piastowe za szczególne osiągnięcia w dziedzinie nauki, kultury i sportu. Byli to:

Marzenia Rygiel – średnia ocen 5,40 oraz wzorowa ocena z zachowania; uczennica uzyskała maksymalną ilość punktów z egzaminu gimnazjalnego z matematyki;

Jagoda Główczyk – średnia ocen 5,44 oraz wzorowa ocena z zachowania; finalistka wojewódzkiego konkursu z chemii oraz Sarzyńskiego Konkursu Chemicznego;

Giuseppe Gammino – maksymalna ilość punktów z egzaminu gimnazjalnego z języka angielskiego na poziomie podstawowym;

Jakub Mercik – maksymalna ilość punktów z egzaminu gimnazjalnego z języka angielskiego na poziomie podstawowym.

Wyróżnienie  otrzymała również pani Anna Prajzner- nauczyciel chemii, opiekun Jagody Główczyk, finalistki wojewódzkiego konkursu z chemii oraz Sarzyńskiego Konkursu Chemicznego. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów…

Czas wakacji nadszedł… Są zasłużone- niech będą wspaniałe!!!

 

 

PostHeaderIcon Poetycko o wycieczce trzecioklasistów do Budapesztu...

 godzina 3 rano - klasa III opuszcza Rogi

 

Nikt nie zaspał - to jest dziwne

Wszyscy grzecznie ustawieni

Siedem godzin w autobusie

Jednak wcale nie zmęczeni

 

Na granicy ważą tiry

kto z celników się przejmuje

Że w tym małym, polskim busie

Klasa trzecia podróżuje?

 

godzina 10 rano - klasa III wjeżdża do Budapesztu

 

Dziesięć razy bije zegar

Czas wysiadać, moi drodzy

Chociaż z nieba żar się leje

A nasz busik się nie chłodzi

 

Pozwiedzali już kościoły 

Zamek z bajki i dwa mosty

Już Parlament obejrzeli

Plan był przecież bardzo prosty

 

godzina 16 - klasa III w Hotelu Berlin

 

Wysiadają pod hotelem

A tam stoi limuzyna

Myślą, że to pewnie dla nich

Lecz jej kolor - jak malina

 

Mają głupie myśli w głowie

Chcą się świetnie bawić w nocy

Biedni, wciąż o tym nie wiedzą 

Że sen bardzo ich zaskoczy

 

godzina 20.30 - klasa III wsiada na statek

 

Czas na podróż po Dunaju

Ale co to są za dziwy?

Tuż przy brzegu, kolorowy

Płynie autobus prawdziwy

 

Zakochani są w tym mieście 

Milion świateł, zachód słońca

Słychać tylko ochy, achy

Mogą płynąć tak bez końca

 

Panorama miasta w nocy

Dech zapiera, wprawia w podziw

A Giuseppe znalazł miłość

Zastosował dobry podryw

 

godzina 7 rano - klasa III wyrusza do Egeru

 

Wcześnie z łózka wyciągnięci

Szybko w busie usadzeni

Do Egeru podążąją

Już okropnie wymęczeni

 

Zjedli frytki w McDonaldzie

Nikt się głodny tam nie ostał

Każdy po cukierku

W gratisie od Dziadka dostał

 

Już do domu powracają

Wszyscy bardzo są szczęśliwi

Z tego nikt już nie pamięta

Że są także ledwo żywi

 

 

Autor: Katarzyna Rygalik

PostHeaderIcon Wycieczek czas...

 W dniach 6-7 czerwca 2017 r. uczniowie klas drugich, pod opieką nauczycieli: Agaty Prajzner i Łukasza Aszklara, udali się na wycieczkę do Zatoru i Krakowa. Gimnazjaliści  pospacerowali po Krakowskim  Rynku, Sukiennicach, zobaczyli  Barbakan, kościół Mariacki, Wawel i wiele innych zabytków. Najwięcej jednak emocji wywołał pobyt w Energylandii- najwiekszym parku rozrywki. Drugoklasiści mieli okazję poszaleć na rollercosterach, kolejkach, wodnych pontonach. Mimo że park opuścili bardzo zmęczeni, to uśmiech nie schodziły z ich twarzy. Te przeżycia z penością na długo pozostaną w ich pamięci...

PostHeaderIcon Trzymaj formę!

 1 czerwca 2017 r. uczniowie klas drugich naszego gimnazjum zakończyli projekt edukacyjny Trzymaj formę- żyj zdrowo! Tradycją juz stało się podsumowanie  jego realizacji. Drugoklasiści, pod opieką Pani Agaty Prajzner, przygotowali przepyszne, zdrowe smakołyki, którymi częstowali nauczycieli i pozostałych gimnazjalistów. Był to miły akcent w tym świątecznym dniu.

PostHeaderIcon Bijemy rekord...

 1 czerwca nasi gimnazjaliści, wspólnie z uczniami szkoły podstawowej,nauczycielami oraz panią bibliotekarką Agnieszką Rygiel- Guzylak wzięli udział w akcji Jak nie czytam, jak czytam. Tego dnia o godz. 10 biliśmy rekord w masowym czytaniu w jednym momencie. W ubiegłym roku zaangazowało się 432 608 uczniów. Czy w tym roku udało się go pobić? Dowiemy się niebawem...

PostHeaderIcon Wiosna, ach to ty...

 17 maja 2017 r., gimnazjaliści z klasy III , korzystając z pięknej, słonecznej pogody, wybrali się wraz w wychowawczynią, panią Magdaleną Michalczyk i panem Witoldem Turowskim do Iwonicza Zdroju na " Dni otwarte" Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich". Razem z uczniami z Klimkówki wysłuchali barwnej opowieści naszego pana geografa o historii Iwonicza, jak również o Józefie Aleksiewiczu, patronie szkoły. Spacerując, podziwiali okolicę. Punktem kulminacyjnym było zwiedzanie " gastronomika", jak również degustacja potraw, sporządzonych przez młodych kucharzy. Nasi gimnazjaliści również mogli spróbować swych sił w kuchni- okazało się, że potrafią parzyć pyszną kawę...

Trzecioklasiści , zwłaszcza ci, którzy nie byli do końca zdecydowani, jaką wybrać szkołę średnią,wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni.  To był  bardzo miło spędzony  dzień...

PostHeaderIcon Autorskie spotkanie

 11 maja 2017 r. uczniowie kl. I wzięli udział w niecodziennej lekcji języka polskiego-niecodziennej, gdyż odbyła się ona w Bibliotece Publicznej w Rogach, a poprowadziła ją pani bibliotekarka Agnieszka Guzylak. Gościem honorowym była pani Teresa Drozd, autorka  " Rogowskich pogaduch, czyli słownika rogowsko-polskiego". Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali opowieści  pani Teresy, bardzo dobrze poradzili sobie również z czytaniem i tłumaczeniem tekstów zaczerpniętych ze słownika. Wiele radości sprawiło im rozszyfrowywanie nazw np. narzędzi.
"Mowa Ojców to nasza tożsamość"...Takimi słowy żegnała gimnazjalistów pani Drozd, podkreślając, że gwary nie powinni się wstydzić, wręcz przeciwnie,na stałe powinna zagościć  w ich sercach. Z niecierpliwością czekamy więc na drugi tom...

PostHeaderIcon Ogólnopolski Konkurs "Arsenał Pamięci 2017"

 W dniach 27-29 kwietnia 2017 r. w Łodzi odbyło się uroczyste podsumowanie XVI Ogólnopolskiego Konkursu " Arsenał Pamięci 2017". Wzięły w nim udział dwie uczennice naszej szkoły: Aleksandra Michalczyk z kl. IIa i Katarzyna Karaś z kl. IIb, które uzyskały tytuł laureata. Dziewczyny miały okazję spotkać się z ludźmi, którzy własnym życiem zapisywali najpiękniejsze karty polskiej historii. Podczas spotkania w Łodzi uhonorowano i nagrodzono młodych ludzi ( w tym nasze gimnazjalistki), którzy pochylili się nad świadectwami historii własnej rodziny, utrwalili odchodzące w zapomnienie przeżycia i postacie. 
Dziewczynom i ich opiekunce - pani Monice Michalczyk- serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów...

PostHeaderIcon Egzaminy czas zacząć...

 Tegoroczne Święta Wielkanocne upłynęły naszym trzecioklasistom nie tylko pod znakiem celebrowania Zmartwychwstania Pańskiego, ale przede wszystkim na ostatnich przygotowaniach do najważniejszych, do tej pory, egzaminów w ich życiu. Tuż po przerwie świątecznej, 19 kwietnia 2017 r. przystąpili oni do egzamniów z języka polskiego, historii i wos-u. Drugiego dnia egzaminów uczniowie sprawdzili się z matematyki i przedmiotów przyrodniczych, natomiast 21 kwietnia przystąpili do egzaminu z języka angielskiego. Mimo zmęczenia, wszyscy z uśmiechem opuszczali salę egzamniacyjną.

Życzymy wszystkim wysokich wyników z egzaminów...